Hakkımızda

Midye Dolmanın Tarihini Değiştiren Adam

1985 yılında ailesi ile birlikte 3 yaşındayken Mardin’den İstanbul’a gelerek midye işine başladılar.

1990 yılında, Kasımpaşa Kaptanpaşa İlkokulu’nda hem okudu, hem midye sattı.

1995 yılında, Eminönü’nde bir süre çalıştıktan sonra Üsküdar İskelesi’ne geçti. 2006’ya kadar burada seyyarlığa devam etti.

16 senelik seyyar geçmişinden sonra “Daha Kaliteli” hizmet anlayışı ile “Midyeci Yasin” olarak 2019’da hizmete açıldı.

Midyeci Yasin, 1985 yılında ailesiyle Mardin’den İstanbul’a yerleşince aile mesleği olan midye dolma işine, 90’larda daha ilkokul sıralarındayken başladı. Okuldan arta kalan zamanda seyyar tezgahıyla annesinin yaptığı midye dolmaları satarak mesleğe adım adan Yasin, şimdilerde marka olma yolunda tüm Türkiye’ye ve çok yakında dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

”TAŞ YOK! KUM YOK! ÇAMUR YOK!’‘ sloganıyla, midye dolma sektörüne yeni bir soluk ve çeşit getiren Midyeci Yasin şubelerini büyütmeye devam ediyor. 2019’da ilk yerleşik dükkanını Kadıköy’de açan Midyeci Yasin, Beşiktaş Çarşı, Bahçeşehir, Gebze ve Ankara’dan sonra, çok yakında tüm Türkiye’de sevenleriyle buluşacak.

MİDYE DOLMANIN TARİHİNİ DEĞİŞTİREN ADAM

Midye dolmanın belli bir kesimdeki ”merdiven altı ve sağlıksız” imajını, son teknolojiye sahip hijyenik çiftlik midye üretimi ile yıkan Midyeci Yasin’in her yaş ve kesimden müdavimleri artmaya devam ediyor.

Midye dolma piyasasına alışılmışın dışında ”soslu midye” yi getiren Yasin, ”acılı, körili, seyyar baharatlı…” gibi çeşitleriyle bu alanda sektörde bir ilki başarıyor. Midye dolmayı çeşitlendirmesinin yanı sıra, özlenilen eski usül midye tavayı da kendi özel tarator sosuyla sunmaya başladı.

”KOKOREÇİN DE EN İYİSİNİ SUNACAĞIZ”​

Mutfağından çıkan her ürünün bu zamana kadar büyük beğeni gördüğü Midyeci Yasin, midyeden sonra efsane sokak lezzeti kokoreçi de menüsüne koydu. Balıkesir süt kuzusundan imal edilen kokoreçleri yine hijyenik ortamlarda işleyip misafirlerinin beğenisine sunuyor. Hem İzmir hem de İstanbul usulü uykuluklu bademli süt kuzu kokoreç şimdiden tüm kokoreç-severlerin favorisi haline geldi.